UČENIK OŠ ANTUN VISKOVIĆ SUDJELOVAO NA 5. MEĐUNARODNOM FESTIVALU ROBOTA ROBOFINIST U SANKT PETERSBURGU
Autor: Administrator , 5. 11. 2018.

Učenik VII.a razreda Antun Visković sudjelovao je na 5. međunarodnom festivalu robota  RoboFinist. Natjecanje je održano 6. i 7.10.2018. u dvorani sportsko kongresnog centra “Peterburgsky” u Sankt Petersburgu. Na natjecanju je sudjelovalo više od 1000 natjecatelja iz Rusije, Njemačke, Brazila, Kazahstana, Bjelorusije, Turske i Hrvatske.

U više od dvadeset kategorija Hrvatska je imala predstavnike u šest kategorija. U kategoriji Rescue Line sudjelovala je ekipa Vatreni CRO team. Ekipa je imala dva člana, Antuna Viskovića i Luku Kolarića, učenika petog razreda iz Varaždina.

Velika dvorana sportskog centra bila je u potpunosti prilagođena natjecanju. Učionice za vježbu u kojima je svaki od natjecatelja imao svoje radno mjesto, arene za natjecanja, učionice za radionice pa sve do mostova s malim tribinama za svaku od kategorija natjecanja. Impresivno i besprijekorno organizirano.

Antunov osvrt na natjecanje

Na natjecanju mi je bilo lijepo. S Lukom, učenikom iz Varaždina bio sam u ekipi. Imali sam zadatak izraditi robota i programirati ga za prelaženje staze po crnoj crti, detekciju zelenih točaka i zaobilaženje prepreka. Na kraju staze robot je morao ući u sobu, pronaći žrtve (kuglice) i spremiti ih na sigurno mjesto koje je bilo označeno crnim pravokutnim trokutom. Nakon registracije dobio sam akreditaciju i na vježbalištu svoje radno mjesto. Prije samog natjecanja  ja i Luka imali smo vremena program i robota prilagoditi stazi i vidjeti radi li robot očekivano. Prvog dana imali smo intervju na engleskom jeziku i jednu vožnju. Na intervju je bilo dobro. Pitali su nas jednostavna pitanja poput kako se zovete, koliko imate godina, koliko ima senzora na robotu, koji su sve dijelovi robota,….Sve je bilo dobro do vožnje kada je na robotu ispala gusjenica, ali smo je uspjeli popraviti. U drugoj vožnji opet nam je ispala gusjenica i shvatili smo da je gusjenica labava. Trudili smo se, pomagali su nam i naši prijatelji. Treća vožnja je bila isti dan i nismo imali sredstva da bi mogli popraviti našeg robota. Ipak, nismo bili posljednji, zauzeli smo 13. mjesto.Van natjecanja mi je bilo dobro. Upoznao sam tri nova prijatelja s kojima sam bio u sobi. Najbolje sam se sprijateljio s dječakom Domagojem. Luka mi je bio dobar i dobro smo se slagali. Posjetili smo muzeje, crkve i išli na brod. Najviše mi se svidjelo kad smo bili na putu do jedne crkve i kupio sam šubaru.

Ja bih se svakako ponovno uključio u natjecanje. Bilo je super!

Autor: Administrator , 5. 11. 2018.

Antunov osvrt na natjecanje

Ja bih se svakako ponovno uključio u natjecanje. Bilo je super!