« Listopad 2018 »

ŠSD "SOKOL" U ŠKOLSKOJ 2022./2023.

PLIVANJE

Nastava iz plivanja je održana tijekom mjeseca rujna na plivalištu Bonj.

Tijekom nastave učenici su se upoznali sa različitim tehnikama plivanja te su uz pomoć metodičkih vježbi usavršavali te tehnike.

U školskoj godini 2022./2023. učenici su upoznati sa pravilima futsala te su kroz treninge usvajali elemente tehnike  i taktike futsala

Na otočnom prvenstvu škola učenici 7. i 8.-ih razreda su završili drugi na otoku, a učenici 5. i 6.-ih razreda nisu sudjelovali na natjecanju zbog bolesti učitelja TZK

U školskoj godini 2022./2023. učenici su kroz treninge usvajali elemente tehnike i taktike rukometa

Na otočnom prvenstvu škola učenici 7. i 8.-ih razreda su završili drugi na otoku, a učenici 5. i 6.-ih su sudjelovali na županijskom natjecanju u Splitu gdje su završili kao četvrti

U školskoj godini 2022./2023. učenice su kroz treninge usvajale i usavršavale elemente tehnike i taktike rukometa
Na otočnom prvenstvu škola učenice 7. i 8.-ih razreda su završile kao druge na otoku, a učenice 5. i 6.-ih su sudjelovale na županijskom natjecanju u Splitu gdje su završile kao druge u županiji.

ŠSD "SOKOL" U ŠKOLSKOJ 2021./2022.
Članovi ŠSD Sokol: voditelj Božo Svetina, učiteljica Ines Buzolić, logopedinja Lukrecija Lovrinčević i učenici i učenice OŠ Hvar
U sklopu ŠSD Sokol djeluju sekcije:
- futsal za dječake(5. i 6. razred te 7. i 8. razred)
- rukomet za dječake(7. i 8. razred)
- rukomet za djevojčice(5. i 6. razred te 7. i 8. razred)
Treninzi se održavaju jedanput tjedno iz svakog sporta i na njima se usvajaju slijedeće teme: TEHNIKA, TAKTIKA I PRAVILAOve godine su učenici predstavljali školu na natjecanju iz rukometa za dječake 7. i 8. razreda, na natjecanju iz futsala za 5. i 6. razrede i natjecanju iz futsala za 7. i 8. razrede na otočnoj razini
Učenice su školu predstavljale u rukometu na natjecanju 5. i 6.- tih razreda na otočnoj razini
Ove godine bi izdvojio i nastup naših djevojčica 5. razreda u futsal utakmici protiv ekipe Sućurja
Njihov nastup je bio prikaz pravog sportskog duha jer su u zadnji trenutak pristale odigrati utakmicu protiv djevojčica iz Sućurja budući da im je ekipa iz Starigrada otkazala utakmicu.
To je ekipi iz Sućurja trebao biti prvi nastup u povijesti škole te im je otkazivanje ekipe Starigrada bilo veliko razočarenje
Naše učenice su pokazale veliko srce i odlučile nastupiti sa samo jednim održanim treningom
Ovim putem zahvalio bi se ŽRK Hvar i RK Hvar na izuzetno kvalitetnoj suradnji prilikom organiziranja treninga i pripremi utakmica
.
ŠSD "SOKOL" U ŠKOLSKOJ 2020./2021.

ŠSD SOKOL- izvannastavne aktivnosti iz futsala i rukometa

Zbog epidemiološke situacije natjecanja su prekinuta, a isto tako i treninzi iz futsala i rukometa za sve kategorije.

ŠSD "SOKOL" U ŠKOLSKOJ 2019./2020.G.

Izvješće Školskog sportskog društva „Sokol“- izvannastavne aktivnosti iz futsala i rukometa

Voditelj školskog sportskog društva je učitelj TZK Božo Svetina, a Stručni suradnici su učiteljica Ines Buzolić i logopedinja Lukrecija Lovrinčević.

U sklopu ŠSD Sokol postoje nogometna i rukometna sekcija.

Do ožujka 2020. su redovno organizirani treninzi iz futsala za učenike 5.i 6. razreda i učenike 7. i 8. razreda. Također su redovno organizirani treninzi rukometa za učenike 5. i 6. razreda te za učenike 7. i 8. razreda. U tom periodu su učenici 7.i 8. razreda uspjeli doći do županijske razine natjecanja iz rukometa, a učenici 5. i 6. razreda su se plasirali na zonsko natjecanje.

O "SOKOLU" U ŠKOLSKOJ 2018./2019. G.

U sklopu ŠSD Sokol postoje nogometna i rukometna sekcija.

U školskoj godini 2017/2018 u sklopu nogometne sekcije je sudjelovalo 30 učenika( od toga 16 u konkurenciji 5. i 6.- tih razreda, a 14 u konkurenciji viših razreda), a u sklopu rukometne sekcije za dječake je sudjelovalo 26 učenika(12 učenika u konkurenciji 5. i 6.- tih razreda, a 14 u konkurenciji viših razreda).

Ove godine smo mi bili domaćini u nogometu te smo utakmicu za više razrede organizirali u dvorani u Jelsi 6.2.2018. U utakmici protiv Starigrada smo pobjedili sa rezultatom 3: 1, a u utakmici protiv Jelse smo poraženi 4:3. U konkurenciji viših razreda završili smo na drugom mjestu na ooku. Na županijsku razinu se plasirala ekipa iz Jelse.

Utakmica za 5. i 6. razrede je organizirana 16.4.2018. na igralištu pored Venerande. Utakmica protiv Jelse je završila rezultatom 2:2, a protiv Starigrada 6:0 za Starigrad. Na županijsku razinu se plasirao Starigrad nakon što su pobjedili i Jelsu 9:1. U konkurenciji 5. i 6.-tih razreda završili smo drugi na otoku.

Rukometna utakmica za dječake 5. i 6.-tih razreda odigrana je 24.4.2018. u Jelsi i završila je pobjedom igrača Jelse 9:4. Isti dan su igrale i djevojčice 5. i 6.-tih razreda i utakmica je završila pobjedom ekipe Hvara 12:5. Mentorica djevojčicama je bila učiteljica Ines Buzolić.

Rukometna utakmica za dječake viših razreda je odigrana 12.3.2018. i završila je pobjedom Jelse 13:6.

Ove godine je uz pomoć škole nabavljena garnitura dresova za dječake i djevojčice koji treniraju u sklopu rukometne sekcije ŠSD Sokol.

Tokom godine su redovne treninge organizirane prijateljske utakmice. Igrali su stariji učenici protiv učenika 5. i 6.- tih razreda i učenika srednje škole. Isto tako su dječaci i djevojčice imale zajedničke rukometne treninge sa djevojčicama i prijateljske utakmice. Time se htjelo postići da učenici razviju osjećaj da pomažu jedni drugima i da se svi još bolje upoznaju i zbliže.