« Ožujak 2024 »

ERASMUS+ ZA 2018. g.
Autor: Nada Jeličić, 13. 11. 2017.

Poštovani,

Europska je komisija 25. listopada 2017. objavila Poziv na podnošenje prijedloga za program Erasmus+ za 2018. godinu. Informacije o pozivu dostupne su na sljedećoj poveznici.

Za područje odgoja i općeg obrazovanja (school education u programskoj terminologiji) relevantne su sljedeće aktivnosti i rokovi:

o   Ključna aktivnost 1: Mobilnost pojedinaca u području obrazovanja

Ostvaruje se kroz projekte mobilnosti otvorene svim odgojno-obrazovnim ustanovama na predtercijarnoj razini.

Rok za prijavu: 1. veljače 2018.

o   Ključna aktivnost 2: Strateška partnerstva u području obrazovanja i osposobljavanja

U području odgoja i općeg obrazovanja ova aktivnost uključuje dva projektna formata:

-          Školska partnerstva (prihvatljivi su prijavitelji škole, dječji vrtići, učenički domovi i druge javne ustanove koje posjeduju rješenje o obavljanju djelatnosti odgoja i obrazovanja)

Rok za prijavu: 21. ožujka 2018.

U 2017. godini u području odgoja i općeg obrazovanja Agencija za mobilnost i programe Europske unije ugovorila je 132 projekta ukupne vrijednosti 3,44 milijuna eura. Stupanj prolaznosti projekata u okviru Ključne aktivnosti 1 bio je 50%, dok je udio odobrenih projekata među ukupno prijavljenima u sklopu Ključne aktivnosti 2 iznosio 37%, kako u slučaju školskih partnerstava (ustanove koordinatori), tako i strateških partnerstava za inovacije i razmjenu dobre prakse.

S obzirom na to da se u 2018. godini očekuje povećanje programskoga budžeta od 40%, nadamo se povećanom interesu i odazivu odgojno-obrazovnih ustanova i organizacija aktivnih u području obrazovanja.

U svrhu informiranja i savjetovanja potencijalnih prijavitelja u području odgoja i općeg obrazovanja Agencija za mobilnost i programe Europske unije najavljuje sljedeća događanja i oblike potpore:

Webinar

Mogućnosti programa Erasmus+: natječaj za 2018. godinu

23. studenoga, 14:00 do 15:30 sati

Maksimalan broj sudionika 100

Informacije o registraciji niže u tijelu poruke.

Mrežni modul ERASMUS+: PROJEKTIMA DO INOVATIVNIH ŠKOLA

Povećajte prepoznatljivost i kvalitetu rada ustanove sudjelovanjem u programu Erasmus+

Modul se sastoji od tri dvosatna webinara koji će se održati u sljedećim terminima:

1.) 5. prosinca od 14:00 do 16:00 sati

2.) 12. prosinca od 14:00 do 16:00 sati

3.) 19. prosinca od 14:00 do 16:00 sati

Maksimalan broj sudionika 100

Mrežni modul bit će objavljen u Katalogu stručnih skupova AZOO-a tijekom studenoga 2017.

Regionalna radionica za prijavitelje zainteresirane za Ključnu aktivnost 1 – projekte mobilnosti

Prva polovina siječnja 2018., planirana lokacija Imotski

Okvirni broj sudionika: 40

Radionica će biti objavljena u Katalogu stručnih skupova AZOO-a početkom prosinca 2017.

Prva polovina siječnja 2018., planirana lokacija Đakovo

Okvirni broj sudionika: 40

Regionalna radionica za prijavitelje zainteresirane za Ključnu aktivnost 2 – školska partnerstva

Početak veljače 2018., planirana lokacija Karlovac

Okvirni broj sudionika: 40

Radionica za prijavitelje zainteresirane za Ključnu aktivnost 2 – strateška partnerstva za inovacije i razmjenu dobre prakse

Početak veljače 2018.,

Zagreb, Agencija za mobilnost i programe Europske unije

Okvirni broj sudionika: 40

Poziv na radionicu bit će objavljen na mrežnim stranicama Agencije.

Savjetovanje nacrta prijava za Ključnu aktivnost 1

Provode se putem elektroničke pošte i sastancima s djelatnicima Agencije.

Preduvjet je savjetovanju izrada nacrta projektne prijave u formatu na koji upućuje Agencija.

Savjetovanja se zaključuju 10 dana prije natječajnoga roka.

Obrasci kao i rokovi za prijavu bit će pravovremeno dostupni na mrežnim stranicama Agencije. Savjetovanja za Ključnu aktivnost 1 vršit će se tijekom siječnja, a za Ključnu aktivnost 2 krajem veljače/početkom ožujka 2018. godine.

Dogovor i više informacija o savjetovanju: comenius@mobilnost.hr

Savjetovanje nacrta prijava za Ključnu aktivnost 2

Potencijalno zainteresirane prijavitelje savjetujemo da se s mogućnostima programa Erasmus+ u području odgoja i općeg obrazovanja upoznaju putem mrežnih stranica Agencije namijenjenih ovome području.

Zainteresirane prijavitelje pozivamo da iskoriste neke od gore navedenih mogućnosti informiranja, osposobljavanja za pisanje projektnih prijava i savjetovanja.

Webinar Mogućnosti programa Erasmus+: natječaj za 2018. godinu održat će se 23. studenoga od 14:00 do 15:30 sati. Prijave će biti moguće najranije 20 minuta prije početka webinara, a maksimalan broj sudionika je 100. Svi zainteresirani koji ne budu mogli sudjelovati na webinaru moći će pogledati snimku istoga koju ćemo po završetku postaviti na našim mrežnim stranicama.

Detaljnim tehničkim uputama za prijavu moći ćete pristupiti putem ove poveznice, od utorka, 14. studenoga 2017. godine.

S poštovanjem,

Odjel za opće obrazovanje /